NTPA9160LBMB0
Murata Electronics
NTPA9160LBMB0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTPA9160LBMB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTPA9160LBMB0
Manufacturer Murata Electronics
Description ICL 16 OHM 15% 1.4A 9MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±15%
Series:NTPA9
R @ 25°C:16 Ohms
Packaging:Bulk
Other Names:490-3958
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.354" (9.0mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 16 Ohms ±15% 1.4A 0.354" (9.0mm)
Current - Steady State Max:1.4A