NTPA7220LB1A0
Murata Electronics
NTPA7220LB1A0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTPA7220LB1A0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTPA7220LB1A0
Manufacturer Murata Electronics
Description ICL 22 OHM 15% 1A 7MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±15%
Series:NTPA7
R @ 25°C:22 Ohms
Packaging:Tape & Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.276" (7mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 22 Ohms ±15% 1A 0.276" (7mm)
Current - Steady State Max:1A