NFM21PC105B1C3D
Murata Electronics
NFM21PC105B1C3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21PC105B1C3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM21PC105B1C3D
Manufacturer Murata
Description NFM Series 0805 1 uF 4 A 16 V SMT Chip Capacitor Type EMI Filter
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42504 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, NFM21
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-3912-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Insertion Loss:-
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Detailed Description:1µF Feed Through Capacitor 16V 4A 20 mOhm 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):20 mOhm
Current:4A
Capacitance:1µF