NCP1400ASN33T1G
onsemi
NCP1400ASN33T1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1400ASN33T1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NCP1400ASN33T1G
Manufacturer onsemi
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 34340 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Min):0.8V
Voltage - Input (Max):3.3V
Output Configuration:Positive
Other Names:NCP1400ASN33T1GOS
NCP1400ASN33T1GOS-ND
NCP1400ASN33T1GOSTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Function:Step-Up
Frequency - Switching:180kHz
Detailed Description:Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 100mA (Switch) SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Current - Output:100mA (Switch)