MSI3116H48B-BBR
Mechatronics
MSI3116H48B-BBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSI3116H48B-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MSI3116H48B-BBR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN IMP MTRZD 315X161MM 48VDC
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Width:161.0mm
Weight:6.6 lbs (3kg)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:48VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:3.150 in H2O (784.7 Pa)
Size / Dimension:Round - 315mm Dia
Series:MSI3116
RPM:2100 RPM
Other Names:1570-1311
Operating Temperature:-
Noise:76.0 dB(A)
Material - Frame:-
Material - Blade:Aluminum
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Motorized Impellers
Current Rating:8.80A