MSI2577H48B-BBR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSI2577H48B-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MSI2577H48B-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MSI2577H48B-BBR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN IMP MTRZD 250X77.3MM 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $161.875 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 77.30mm |
|---|---|
| Weight: | 4.4 lbs (2kg) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 3.365 in H2O (838.2 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 250mm Dia |
| Series: | MSI2577 |
| RPM: | 2800 RPM |
| Other Names: | 1570-1319 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 76.0 dB(A) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Current Rating: | 3.90A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
| Air Flow: | 717.6 CFM (20.09m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MSI2577H48B-BBR, use the request quote form to request MSI2577H48B-BBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSI2577H48B-BBR.The price and lead time for MSI2577H48B-BBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSI2577H48B-BBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
