MSI1967H48B2-BBR
Mechatronics
MSI1967H48B2-BBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSI1967H48B2-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MSI1967H48B2-BBR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN IMP MTRZD 190X67MM 48VDC
(In US Dollars)
6 pcs
Data sheet
Width:67.00mm
Weight:2.9 lbs (1.3kg)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:1.830 in H2O (455.8 Pa)
Size / Dimension:Round - 190mm Dia
Series:MSI1967
RPM:3000 RPM
Operating Temperature:-
Noise:71.0 dB(A)
Material - Frame:-
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Fan Type:Motorized Impellers
Current Rating:2.50A