MRF154
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF154 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF154 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF154 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | FET RF 125V 100MHZ 368-03 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 12 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $505.64 | $486.915 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 125V |
| Transistor Type: | N-Channel |
| Supplier Device Package: | 368-03, Style 2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 600W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 368-03 |
| Other Names: | 1465-1156 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17dB |
| Frequency: | 2MHz ~ 100MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet N-Channel 50V 800mA 2MHz ~ 100MHz 17dB 600W 368-03, Style 2 |
| Current Rating: | 60A |
| Current - Test: | 800mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF154, use the request quote form to request MRF154 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF154.The price and lead time for MRF154 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF154.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
