MPP20K000A
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPP20K000A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPP20K000A
Manufacturer Vishay Precision Group
Description MPP20K000A 0.05% BULK
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
12 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:MPP
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:-
Package / Case:1210 (3225 Metric), J-Lead
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:20 kOhms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 1210 (3225 Metric), J-Lead Metal Foil