MP8124GD-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8124GD-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8124GD-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8124GD-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Monolithic Power Systems |
| Description | High Efficiency 8-14V 500mA LNB Power Supply and Control Voltage Regulator with full protection features |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.863 | $0.779 | $0.703 | $0.687 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 40V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 8 V ~ 14 V |
| Supplier Device Package: | 14-QFN (2x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1589-1731-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, Satellite Set-Top Box Designs Voltage Regulator IC 1 Output 14-QFN (2x3) |
| Applications: | Converter, Satellite Set-Top Box Designs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8124GD-Z, use the request quote form to request MP8124GD-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8124GD-Z.The price and lead time for MP8124GD-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8124GD-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

