MP8125EF-LF
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8125EF-LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8125EF-LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8125EF-LF |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC REG BOOST ADJ 550MA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 96 pcs | 192 pcs | 288 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.39 | $2.156 | $1.925 | $1.733 | $1.54 | |
| 576 pcs | 1056 pcs | 2592 pcs | 5088 pcs | ||
| $1.348 | $1.117 | $1.04 | $1.001 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 13V, 14V, 18V, 19V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 8 V ~ 14 V |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | 1589-1430 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, LNB Voltage Regulator IC 1 Output 16-TSSOP |
| Applications: | Converter, LNB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8125EF-LF, use the request quote form to request MP8125EF-LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8125EF-LF.The price and lead time for MP8125EF-LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8125EF-LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

