MP8125EF-LF-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8125EF-LF-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8125EF-LF-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8125EF-LF-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Monolithic Power Systems |
| Description | LNB Power Supply and Control Voltage Regulator 16-Pin TSSOP EP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.387 | $0.35 | $0.315 | $0.308 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 13V, 14V, 18V, 19V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 8 V ~ 14 V |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, LNB Voltage Regulator IC 1 Output 16-TSSOP |
| Applications: | Converter, LNB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8125EF-LF-Z, use the request quote form to request MP8125EF-LF-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8125EF-LF-Z.The price and lead time for MP8125EF-LF-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8125EF-LF-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

