MP8008GV-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8008GV-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8008GV-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8008GV-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Monolithic Power Systems |
| Description | Power Over Ethernet Controller Channel 82.3at (PoE+), 82.3af (PoE) 28-QFN (4x5) |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.48 | $1.336 | $1.205 | $1.179 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PD), DC/DC |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (4x5) |
| Standards: | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 25W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1589-1728-2 MP8008GV-Z-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Internal Switch(s): | No |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 28-QFN (4x5) |
| Current - Supply: | 840mA |
| Auxiliary Sense: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8008GV-Z, use the request quote form to request MP8008GV-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8008GV-Z.The price and lead time for MP8008GV-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8008GV-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

