MP8004GQW-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8004GQW-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8004GQW-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8004GQW-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Monolithic Power Systems |
| Description | PoE Powered Device Interface with Flyback DC-DC Converter 20-Pin QFN T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.968 | $0.874 | $0.788 | $0.771 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PD), DC/DC |
| Standards: | 802.3af (PoE) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 13W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-VFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1589-1726-2 MP8004GQW-Z-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3af (PoE) |
| Current - Supply: | 160µA |
| Auxiliary Sense: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8004GQW-Z, use the request quote form to request MP8004GQW-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8004GQW-Z.The price and lead time for MP8004GQW-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8004GQW-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

