MP8004GQW-P
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP8004GQW-P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP8004GQW-P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP8004GQW-P |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC IEEE 802.3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.876 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PD), DC/DC |
| Supplier Device Package: | 20-QFN (4x6) |
| Standards: | 802.3af (PoE) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 13W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-VFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1589-1217-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3af (PoE) 20-QFN (4x6) |
| Current - Supply: | 160µA |
| Auxiliary Sense: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP8004GQW-P, use the request quote form to request MP8004GQW-P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP8004GQW-P.The price and lead time for MP8004GQW-P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP8004GQW-P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

