MMQA20VT1G
onsemi
MMQA20VT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMQA20VT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMQA20VT1G
Manufacturer onsemi
Description Diode, Esd Protection, 20V, Sc-74 Rohs Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 35131 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:28.6V
Voltage - Breakdown (Min):19V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:150W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74, SOT-457
Other Names:MMQA20VT1G-ND
MMQA20VT1GOSTR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):840mA (8/20µs)