MMQA20VT1
onsemi
MMQA20VT1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMQA20VT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMQA20VT1
Manufacturer onsemi
Description Diode, Esd Protection, 20V, Sc-74 Rohs Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 50832 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:28.6V
Voltage - Breakdown (Min):19V
Unidirectional Channels:4
Type:Zener
Supplier Device Package:SC-74
Series:MMQA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:150W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74, SOT-457
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):840mA (8/20µs)