MMQA15VT1G
onsemi
MMQA15VT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMQA15VT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMQA15VT1G
Manufacturer onsemi
Description ESD Protector, Common Anode, SC-59 15 V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60978 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.7V
Voltage - Breakdown (Min):14.3V
Unidirectional Channels:4
Type:Zener
Supplier Device Package:SC-74
Series:MMQA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:150W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74, SOT-457
Other Names:MMQA15VT1G-ND
MMQA15VT1GOSTR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.1A (8/20µs)