MM3Z20VT1G
onsemi
MM3Z20VT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM3Z20VT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM3Z20VT1G
Manufacturer onsemi
Description Diode, Zener, Vr 20V, If 10mA, Pkg SOD-323, Vf 0.9V, Cj 85pF, Tj +150C, Pd 200mW, Ir 5mA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 182236 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±6%
Supplier Device Package:SOD-323
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Other Names:MM3Z20VT1G-ND
MM3Z20VT1GOSTR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 20V 300mW ±6% Surface Mount SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 14V