MM3Z20VC
onsemi
MM3Z20VC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM3Z20VC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM3Z20VC
Manufacturer onsemi
Description MM3Z20VC Series 200 mW 20 V 10 mA Surface mount Zener Diode SOD-323F
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 100496 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-323F
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-90, SOD-323F
Other Names:MM3Z20VCTR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Impedance (Max) (Zzt):51 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 20V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr:45nA @ 14V