MM3Z20VST1G
onsemi
MM3Z20VST1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM3Z20VST1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM3Z20VST1G
Manufacturer onsemi
Description Tight Tolerance Zener Diode Tight Tolerance SOD-323
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 95791 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:SOD-323
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Other Names:MM3Z20VST1GOSCT
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:45 Weeks
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 20V 300mW ±2% Surface Mount SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 14V