MGV0503R33M-10
Laird Technologies
MGV0503R33M-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGV0503R33M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MGV0503R33M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 330NH 13.7A 5.56 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.201" W (5.50mm x 5.10mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-2884-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:330nH
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:330nH Shielded Molded Inductor 13.7A 5.56 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):5.56 mOhm Max
Current Rating:13.7A
Current - Saturation:19A