MGV05121R0M-10
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGV05121R0M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MGV05121R0M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 1UH 5A 30MOHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:MGV
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-3140-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1µH Shielded Molded Inductor 5A 30 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):30 mOhm Max
Current Rating:5A
Current - Saturation:6A