MGV05032R2M-10
Laird Technologies
MGV05032R2M-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGV05032R2M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MGV05032R2M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 2.2UH 5.8A 29.2 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.201" W (5.50mm x 5.10mm)
Shielding:Shielded
Series:MGV
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-2810-2
240-2810TR
240-2810TR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Molded Inductor 5.8A 29.2 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):29.2 mOhm Max
Current Rating:5.8A
Current - Saturation:10A