MBR30H45CTHE3/45
Vishay Precision Group
MBR30H45CTHE3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBR30H45CTHE3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBR30H45CTHE3/45
Manufacturer Vishay Semiconductor
Description Diode Schottky 45V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 26859 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:620mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45V
Supplier Device Package:TO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Package / Case:TO-220-3
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:80µA @ 45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A