MBR30H50CTHE3/45
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBR30H50CTHE3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBR30H50CTHE3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBR30H50CTHE3/45
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO220AB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:680mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):50V
Supplier Device Package:TO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Package / Case:TO-220-3
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 50V 15A Through Hole TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:60µA @ 50V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A