MAL225957101E3
Buy MAL225957101E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL225957101E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description 100F 450V 22X30MM 105C 3000H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Series:259 PHM-SI
Ripple Current @ Low Frequency:870mA @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.305A @ 10kHz
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:BC5041
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:760 mOhms
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):1.12 Ohm @ 100Hz
Detailed Description:100µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.12 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:100µF