MAL225957331E3
Buy MAL225957331E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL225957331E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description 330F 450V 30X45MM 105C 3000H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:259 PHM-SI
Ripple Current @ Low Frequency:1.92A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.88A @ 10kHz
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:BC5043
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:260 mOhms
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):370 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:330µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF