MAL225922152E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL225922152E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL225922152E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description 1500F 200V 35X35MM 105C 3000H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 100 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Series:259 PHM-SI
Ripple Current @ Low Frequency:3.15A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency:4.725A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:BC5028
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Impedance:90 mOhms
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):130 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:1500µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:1500µF