M50-3802042
Harwin
M50-3802042
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M50-3802042 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M50-3802042
Manufacturer Harwin
Description CONN DIP PLUG 40POS 1.27MM IDC
(In US Dollars)
1 pcs19 pcs38 pcs57 pcs114 pcs
266 pcs513 pcs1007 pcs2508 pcs
Data sheet
Wire Gauge:30 AWG
Series:Archer M50
Row Spacing:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tray
Other Names:952-2656
M50-3802042-ND
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:40
Features:Feed Through
Detailed Description:40 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector IDC 30 AWG Through Hole
Cable Termination:IDC
Cable Pitch:0.025" (0.64mm)
Board-Side Pitch:0.050" (1.27mm)