M50-3801742
Harwin
M50-3801742
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M50-3801742 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M50-3801742
Manufacturer Harwin
Description CONN DIP PLUG 34POS 1.27MM IDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 429 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs22 pcs44 pcs66 pcs110 pcs
264 pcs506 pcs1012 pcs2508 pcs
Data sheet
Wire Gauge:30 AWG
Series:Archer M50
Row Spacing:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tray
Other Names:952-2655
M50-3801742-ND
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:34
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Features:Feed Through
Detailed Description:34 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector IDC 30 AWG Through Hole
Contact Finish Thickness:-
Contact Finish:Gold
Connector Type:Ribbon Cable, DIP Header
Color:-
Cable Termination:IDC
Cable Pitch:0.025" (0.64mm)
Board-Side Pitch:0.050" (1.27mm)