LXES1UBBB1-008
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LXES1UBBB1-008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LXES1UBBB1-008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LXES1UBBB1-008 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | ESD Suppressor TVS ±15KV 2-Pin SMD T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.042 | $0.038 | $0.034 | $0.033 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 2-UDFN |
| Other Names: | 490-5640-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LXES1UBBB1-008, use the request quote form to request LXES1UBBB1-008 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LXES1UBBB1-008.The price and lead time for LXES1UBBB1-008 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LXES1UBBB1-008.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

