LXES15AAA1-133
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LXES15AAA1-133 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LXES15AAA1-133 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LXES15AAA1-133 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | ESD Suppressor Diode TVS Bi-Dir 15V 2-Pin Case 0402(1005Metric) T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.008 | $0.008 | $0.007 | $0.007 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 1005 |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 490-13209-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | 0.05pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LXES15AAA1-133, use the request quote form to request LXES15AAA1-133 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LXES15AAA1-133.The price and lead time for LXES15AAA1-133 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LXES15AAA1-133.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
