LXES1TBCC2-004
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LXES1TBCC2-004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LXES1TBCC2-004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LXES1TBCC2-004 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | ESD Suppressor Diode Array Uni-Dir 5.5V 6-Pin QFN EP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.111 | $0.10 | $0.09 | $0.088 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6V |
| Unidirectional Channels: | 2 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 490-5904-2 LXES1TBCC2004 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LXES1TBCC2-004, use the request quote form to request LXES1TBCC2-004 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LXES1TBCC2-004.The price and lead time for LXES1TBCC2-004 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LXES1TBCC2-004.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
