LTRB RASR-5B5C-0112
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTRB RASR-5B5C-0112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTRB RASR-5B5C-0112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTRB RASR-5B5C-0112 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED RGBW 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 632nm Red, 525nm Green, 455nm Blue |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 621nm Red, 530nm Green, 466nm Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V Red, 3.2V Green, 2.9V Blue |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Size / Dimension: | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Series: | Multi CHIPLED |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-SMD Module |
| Other Names: | 475-3485-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 800mcd Red, 1550mcd Green, 330mcd Blue |
| Lens Transparency: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.50mm x 1.70mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 0.70mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Red, Green, Blue, White (RGBW) 621nm Red, 530nm Green, 466nm Blue LED Indication - Discrete 2.1V Red, 3.2V Green, 2.9V Blue 6-SMD Module |
| Current - Test: | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue, 20mA White |
| Configuration: | Independent |
| Color: | Red, Green, Blue, White (RGBW) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTRB RASR-5B5C-0112, use the request quote form to request LTRB RASR-5B5C-0112 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTRB RASR-5B5C-0112.The price and lead time for LTRB RASR-5B5C-0112 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTRB RASR-5B5C-0112.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
