LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED RGB DIFFUSED 6PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.04 | $0.845 | $0.65 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.585 | $0.52 | $0.442 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 632nm Red, 523nm Green, 465nm Blue |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 625nm Red, 530nm Green, 460mn Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 6-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.30mm L x 3.00mm W |
| Series: | MULTILED |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-SMD, J-Lead |
| Other Names: | 475-2899-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Millicandela Rating: | 700mcd Red, 1350mcd Green, 160mcd Blue |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.8mm x 2.5mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 2.00mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Red, Green, Blue (RGB) 625nm Red, 530nm Green, 460mn Blue LED Indication - Discrete 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue 6-SMD, J-Lead |
| Current - Test: | 20mA Red, 20mA Green, 10mA Blue |
| Configuration: | Independent |
| Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z, use the request quote form to request LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z.The price and lead time for LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTRBGFSF-ABCB-QKYO-0-0-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
