LQP18MN82NG02D
Murata Electronics
LQP18MN82NG02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN82NG02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN82NG02D
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 82NH 50MA 4.6 OHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Thick Film
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 300MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-14707-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:300MHz
Inductance:82nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:800MHz
Detailed Description:82nH Unshielded Thick Film Inductor 50mA 4.6 Ohm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):4.6 Ohm Max
Current Rating:50mA