LQP18MN4N7C02D
Murata Electronics
LQP18MN4N7C02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN4N7C02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN4N7C02D
Manufacturer Murata
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27758 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Thick Film
Tolerance:±0.2nH
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-9678-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:4.7nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:5.2GHz
Detailed Description:4.7nH Unshielded Thick Film Inductor 200mA 500 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):500 mOhm Max
Current Rating:200mA