LQP18MN10NG02D
Murata Electronics
LQP18MN10NG02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN10NG02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN10NG02D
Manufacturer Murata
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52445 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Thick Film
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:LQP18
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-11745-2
LQP18MN10NG02D-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:10nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:3.4GHz
Detailed Description:10nH Unshielded Thick Film Inductor 150mA 1 Ohm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):1 Ohm Max
Current Rating:150mA