LQP18MN1N5C02D
Murata Electronics
LQP18MN1N5C02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN1N5C02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN1N5C02D
Manufacturer Murata
Description Inductor RF Chip Thin Film 1.5nH 0.2nH 500MHz 17Q-Factor 300mA 300mOhm DCR 0603 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52775 pcs
Type:Thick Film
Tolerance:±0.2nH
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-11749-2
LQP18MN1N5C02D-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:1.5nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:6GHz
Detailed Description:1.5nH Unshielded Thick Film Inductor 300mA 300 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):300 mOhm Max
Current Rating:300mA