LQH44PN6R8MP0L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PN6R8MP0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PN6R8MP0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQH44PN6R8MP0L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.34A 144mOhm DCR 1515 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.201 | $0.182 | $0.164 | $0.16 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | 1515 |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | LQH44 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 490-5329-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Inductance: | 6.8µH |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Detailed Description: | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 1.34A 144 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 144 mOhm Max |
| Current Rating: | 1.34A |
| Current - Saturation: | 1.4A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQH44PN6R8MP0L, use the request quote form to request LQH44PN6R8MP0L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH44PN6R8MP0L.The price and lead time for LQH44PN6R8MP0L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQH44PN6R8MP0L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

