LQH44PZ4R7MGRL
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PZ4R7MGRL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PZ4R7MGRL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQH44PZ4R7MGRL |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXD IND 4.7UH 1.6A 15.6MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.192 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | 1515 |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | LQH44 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Inductance: | 4.7µH |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 17MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 1.6A 15.6 mOhm Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 15.6 mOhm |
| Current Rating: | 1.6A |
| Current - Saturation: | 1.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQH44PZ4R7MGRL, use the request quote form to request LQH44PZ4R7MGRL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH44PZ4R7MGRL.The price and lead time for LQH44PZ4R7MGRL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQH44PZ4R7MGRL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
