LQH44PN3R3MJ0L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PN3R3MJ0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH44PN3R3MJ0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQH44PN3R3MJ0L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 3.3UH 1A 88 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.17 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | LQH44 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Inductance: | 3.3µH |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1A 106 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 106 mOhm Max |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | 900mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQH44PN3R3MJ0L, use the request quote form to request LQH44PN3R3MJ0L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH44PN3R3MJ0L.The price and lead time for LQH44PN3R3MJ0L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQH44PN3R3MJ0L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
