LNT2W681MSEFBN
Buy LNT2W681MSEFBN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNT2W681MSEFBN
Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Series:LNT
Ripple Current @ Low Frequency:4.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:6.16A @ 10kHz
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.866" (22.00mm)
Height - Seated (Max):4.055" (103.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF