LNT2W681MSEF
Nichicon
LNT2W681MSEF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNT2W681MSEF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNT2W681MSEF
Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 13 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Series:LNT
Ripple Current @ Low Frequency:4.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.96A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Other Names:493-9064
LNT2W681MSEF-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.866" (22.00mm)
Height - Seated (Max):4.055" (103.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF