LM8300IMT9B/NOPB
Texas Instruments (TI)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM8300IMT9B/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM8300IMT9B/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM8300IMT9B/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments (TI) |
| Description | IC SCREEN CNTRL 10BIT 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.36 | $9.46 | $9.18 | $8.91 | $8.65 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Reference: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Touchscreen: | 4 Wire Resistive |
| Supplier Device Package: | 48-TSSOP |
| Series: | - |
| Resolution (Bits): | 10 b |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Other Names: | 296-39773-5 LM8300IMT9B/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | UART |
| Detailed Description: | Touchscreen Controller, 4 Wire Resistive 10 bit UART Interface 48-TSSOP |
| Current - Supply: | 11.5mA |
| Base Part Number: | LM8300 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM8300IMT9B/NOPB, use the request quote form to request LM8300IMT9B/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM8300IMT9B/NOPB.The price and lead time for LM8300IMT9B/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM8300IMT9B/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
