LM6211MF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM6211MF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM6211MF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM6211MF |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP GP 20MHZ RRO SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.495 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 24 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 250µV |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Slew Rate: | 5.6 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | LM6211MFTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 20MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 1.05mA |
| Current - Output / Channel: | 38mA |
| Current - Input Bias: | 2pA |
| Base Part Number: | LM6211 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM6211MF, use the request quote form to request LM6211MF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM6211MF.The price and lead time for LM6211MF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM6211MF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
