LM6211 MDC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM6211 MDC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM6211 MDC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM6211 MDC |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OP AMP GP 20MHZ RRO DIESALE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.942 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 24 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 250µV |
| Supplier Device Package: | Diesale |
| Slew Rate: | 5.6 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Die |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | LM6211 MDC-ND LM6211MDC |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Gain Bandwidth Product: | 20MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail Diesale |
| Current - Supply: | 1.05mA |
| Current - Output / Channel: | 38mA |
| Current - Input Bias: | 2pA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM6211 MDC, use the request quote form to request LM6211 MDC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM6211 MDC.The price and lead time for LM6211 MDC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM6211 MDC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
