LM4941SDX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4941SDX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4941SDX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4941SDX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 1.54W MONO 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4500 pcs | 9000 pcs | 13500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.469 | $0.446 | $0.429 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-WSON (3x2.5) |
| Series: | Boomer®, PowerWise® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | LM4941SDX LM4941SDX-ND LM4941SDX/NOPBTR LM4941SDXNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.54W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-WSON (3x2.5) |
| Base Part Number: | LM4941 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4941SDX/NOPB, use the request quote form to request LM4941SDX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4941SDX/NOPB.The price and lead time for LM4941SDX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4941SDX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
