LM4666SD/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4666SD/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4666SD/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4666SD/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.2-W, stereo, analog input Class-D audio amp with selectable gain 14-WSON -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.876 | $0.791 | $0.713 | $0.698 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.8 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 14-WSON (4x3) |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | LM4666SD LM4666SD/NOPBTR LM4666SDTR LM4666SDTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.2W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 14-WSON (4x3) |
| Base Part Number: | LM4666 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4666SD/NOPB, use the request quote form to request LM4666SD/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4666SD/NOPB.The price and lead time for LM4666SD/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4666SD/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
